HÉTVÉGI EREDMÉNYEK AZ IKARUS BSE CSAPATAITÓL

Felnőtt siker az utolsó előtti körben, 21 góllal terhelte meg ellenfele csapatát az U-15!

Korosztály Dátum/idő Helyszín Csapatok Eredmény
Felnőtt  2017 Május 27, Szombat 11:00 Vízművek sporttelep Vízművek – Ikarus BSE 4 – 5
U-19  2017 Május 28, Vasárnap 11:00 Budafoki LC sporttelep Budafoki LC – Ikarus BSE 4 – 2
U-17 2017 Május 28, Vasárnap 13:00 Budafoki LC sporttelep Budafoki LC – Ikarus BSE 8 – 1
U-15 2017 Május 28, Vasárnap 15:00 1165 Bp., Bátony u. 1-33. Ikarus BSE – Somos SE 21 – 0
U-14 2017 Május 28, Vasárnap 13:00 elmaradt

Szenzációs teljesítmény az U-15-ös csapattól. Krampek Nándor csapata 21 gólt rámolt be a Somos se csapatának, és ezzel egy helyet előre lépett a tabellán az 5. helyre, mivel a BSE Palóc Farkasok kikapott hazai pályán.

A meccs jegyzőkönyve

Rövid beszámoló a felnőtt találkozóról

Nagy melegben, napos időben futottak ki a csapatok a zöld gyepre. A hazaiak szerették volna folytatni a remek tavaszi szereplésüket, mi pedig annak reményében léptünk pályára, hogy a dobogóhoz közelebb kerüljünk.

A körülmények kiválóak voltak, az előjelek pedig a mi győzelmünket jósolták, hisz általában nyerni járunk az újpesti pályára. Ehhez elegendő megnézni az elmúlt 5 itteni látogatásunkat, amelyből rendre mi jöttünk ki győztesen. (2016: 1-3, 2014: 0-3, 2014: 0-1, 2013: 1-2, 2011: 0-3)

Nem mondható unalmasnak a kezdés, hiszen a kezdeti tapogatózás helyett azonnal letámadtuk ellenfelünket. 2 perc alatt 2-0 is lehetett volna az eredmény, majd ezt követően is sorra jöttek a helyzetek.
A 11. percben azonban mégis a Vízművek szerezte meg a vezetést (1-0), majd egy ziccerünket követően az ellentámadásból a 18. percben megduplázták az előnyt. (2-0) Nem sokáig örülhettek azonban, mert a 25. percben Horváth lépett ki ziccerben és szépített (2-1), majd 12 perccel később Kasinszky is betalált (2-2). A szünetre tehát ledolgoztuk a kétgólos hátrányt, minden kezdődhetett elölről.

A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy minél előbb meg kell szereznünk a biztos vezetést, majd lezárni a meccset. 3 percnyi játék után Orza megszerezte a vezetést az Ikarusnak (2-3), majd egy 60 méteres szólót követően Gillich az 58. percben már kétgólósra növelte az előnyünket (2-4).
Ellenfelünk, a Vízművek fiatal csapata viszont nem omlott össze, hanem ment előre, támadott. Meg is lett az eredménye, 3 perccel később szépítettek, így megint izgalmassá tették az utolsó fél órát. (3-4)
Orza Andrei tett arról hogy ne legyen annyira izgalmas a vége. Egy remek keresztlabdával ugratták ki a jobb oldalon, majd védőjét lehagyva a kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. (3-5)

A végére is maradtak izgalmak. A játékvezető a rendes játékidőre 4 percnyi hosszabbítást jelzett. A 92. percben ismét szépítettek a hazaiak (4-5), így az utolsó percekben minden mindegy alapon támadhattak az egyenlítésért, azonban már nem maradt idő a pontszerzésükre, így ismételten jó szokásunkhoz híven elhoztuk a 3 pontot Újpestről.