Beszámoló: U19 RKSK – Ikarus Bse

2021.03.20. – 12:00 MLSZ IFJÚSÁGI U-19 III. OSZT. KÖZ. A. RÁKOSMENTI KSK 1-2 (0-1) IKARUS BSE

Még közvetlenül a mérkőzés előtt is korholtam a csapatot az utolsó 3 fordulóban tett hozzáállás és eredmény miatt. Az ellenfél az élmezőny tagja.
Támadás- felállási forma 4-1-3-2
A pálya mérete kisebb volt a szokásosnál, a hátsó zónából közvetlenül a támadó harmadba juttattunk a labdát, amire egységes csapatmozgással kellett nyomást gyakorolni
30 percig az ellenfél térfelén tudtuk tartani a labdát, meglepve az agresszív előre mozgásokkal, ebből voltak átlövéseink, beadásaink.
Védekezés- 4-4-2
Magasan feltolt védekezés, előre mozgásokkal, állandó labda pressinggel.
Nagyon sok zavart okoztunk ezzel a fajta nyomással, az ellenfél nem tudott támadást építeni, gyors labdaszerzéseink voltak.
A 30. percben emberhátrányba kerültünk, ami után a játék képe megváltozott. Hátrább került a csapat, a veszélyes területek passzsávjait jól zártuk, kevés lehetőséget adtunk az ellenfélhez. A védekezésből támadásba ámenetek során végig benne volt a játékban, hogy újabb gólt szerez a csapat. Ehhez rengeteget futottak és ütköztek a játékosok segítve egymást.
Igazi csapatmunka, bravúr győzelem született.