Hosszú idő után felnőtt győzelem

Ikarus BSE - Testvériség SE 3-1 (1-1)

2023.03.04 – 14:00 // Budapest, Ikarus BSE Sporttelep

Összeállítás: Tuza, Járja E., Dósa Á., Hazai T., Papp G., Komlódi D., Gaál-Szabó K., Ferkel M., Pongor P., Juhász Á., Balaska M.,

Cserék: Bálint M., Bunevácz B., Szél B., Péntek T., Schile B., Borbély A.

Vezetőedző: Lőrincz Emil

Gólok: Komlódi 38′, Pongor 67′, 74′

A Pestifoci.hu beszámolója a látottakról:

A Testvériség kezdett erőteljesebben, uralta a játékot. A 24. percben pedig a gólhoz is közel álltak. Sármán Péter szögletet követő fejesénél kevéssel ment el a kapu mellett a labda.

A következő zöld-fehér sarokrúgás már meghozta a gólt, a 34. percben egy kipattanó labdát Ambrózi Álmos Manó lőtt a kapuba. A 38. percben kissé a semmiből egyenlített az Ikarus, Komlódi Dávid 17 méteres lövése pattant meg egy lábon és bár nagy irányváltoztatása nem volt a labdának, így is védhetetlenül csapódott Zubány Miklós kapujába.

1-1-el zárták a félidőt a csapatok, és a mérkőzés úgy tűnt, hogy az egyenlítés ellenére a vendégeknek áll. Ennek megfelelően folytatódott a meccs, hasonló helyzetből mint az első félidőben Sármán Péter a 47. percben közelről a kapu mellé fejelt.

Ezután valami megváltozott. Egyre langyosabbá vált a Tesi játéka, az Ikarus viszont sokkal energikusabba, erőteljesebbé vált. A 67. percben született gól jól példázza azt, hogy ez a meccs miért az Ikarus felé dőlt el végül. Egy támadáson belül a labda legalább 5-ször pattant vissza a kontrázó hazaiakhoz. A gólszerző, Pongor Patrik a harcosságának köszönhetően a támadás végén már ott találta magát egyedül Zubánnyal szemben, 11 méterről pedig a hálóba lőtt, hiába tudott beleérni a hálóőr. 2-1

Ez a gól egy igazi áttörés volt az Ikarusnak és egy megtörés a Testvériségnek. A 17 éves saját nevelésű Pongor Patrik a 74. percben 13 méterről újból a hálóba lőtt. A vendégek játékában pedig ekkor már nem volt benne a fordulat, gyakorlatilag eldőlt a meccs. 3-1

Az Ikarus második félidei játékának köszönhetően megérdemelte a győzelmet, amit elhitt, hogy meg tud szerezni, és ez a hit ezen a napon elég volt a sikerhez.

A XVI. kerületi csapatnak ez volt a második győzelme a bajnokságban, de ezzel a mentalitással aligha az utolsó.

Fotó: pestifoci.hu