03.03 vasárnap
B keret
Deák Bamba Sporttelep
Lőrinc United-Ikarus Bse (2-3)

Az 1. félidőt kicsit álmosan kezdtük, beleadtunk a kezdésbe. 4 védős felállással és 3
középpályással, és egyértelműen egy támadóval kezdtük a mérkőzést. Rengeteg helyzetet
kialakítottunk a széleken. Elsősorban az ellenfél kapusa mindig hárított, illetve kaput nem
találtunk. Végig domináltunk amíg az 1. félidő utolsó percében egy előre vágott labda
megzavarta a védőket és az ellenfelünk megszerezte a vezetést. A félidőben felállást
változtattunk, így átálltunk 3 védőre. A 2 támadó feladata a meccs megfordítása volt. Sajnos
a 2. félidő 1. percében szintén egy előrevágott labdából az ellenfelünk megszerezte 2. gólját
is. A csapatot igyekeztem megnyugtatni, hiszen számtalan helyzetünk volt és biztos voltam
benne hogy lesz is. Nem sokkal később a hatvanötödik percben egy szabadrúgást kiharcolva
Spányik Vilmos óriási szabadrúgás góljával szépíteni tudott a csapat. Körülbelül 5 perccel
később a frissen igazolt Farkas Csaba megverve 3 védőt egy életerős lövést eresztett meg
amely valószínűleg a kapufáról be is pattant, de végül Hung szépen érkezett a kipattanóra és
biztosan a hálóba segítette a labdát. Mondanom se kell ez teljesen felrázta a csapatot hogy
nagyjából 5 perc alatt felzárkóztunk. Innentől kezdve is megvoltak a lehetőségeink, de a
végeredményt mi is egy előrevágott indításból szereztük amelyet kékesi Botond
magabiztosan a hálóba passzolt.

Tuza Zsombor edzői értékelése:

Amióta dolgozom a csapattal most érzem a legstabilabbnak. Most
érzem úgy hogy végre összeállt a csapat, mindenkinek megvan a maga posztja és feladata.
A cserék jól szálltak be, elégedett vagyok velük. Sokat kell még dolgoznunk a helyzetek
nagyobb értékesítésével, illetve a pontrúgások védekezésével és támadásával különösen a
szögleteknél. Dolgozunk tovább.

03.09
Ikarus BSE-Palota SE (2012)
Bajnoki mérkőzés

A meccset kimondottan magabiztosan kezdtük és hamar vezetést is szereztünk Juhász
Dávid szólója után szépen gurított a hosszú sarokba. Ez a korai gól meg is alapozta a
magabiztosságot a mérkőzés egészére. Rengeteg helyzet kimaradt sajnos, így előnyünket
csak később egy büntetővel tudtunk növelni amelyet Tran Lam Phong magabiztosan
értékesített. Ellenfelünk próbálkozott és nem sokkal később egy ígéretes szabadrúgásból
szépítést is szereztek. Innentől kezdve a meccs végéig végig domináltunk és próbáltuk a
helyzeteket értékesíteni több kevesebb sikerrel. Ellenfelünk is támadott viszont Balla
Benedek remekül mutatkozott be a kapuban és több bravúrt is bemutatott. Csörget Bence
második próbálkozására megszereztük a harmadik gólunkat is. Nem sokkal később sajnos
büntetőt hibáztunk, de pár percre rá megszereztük a negyedik gólunkat is Kalmár Dani a
nagyszerű gólt szerzett. Ezzel beállítva a végeredményt 4-1.
Sajnos, még mindig probléma van a helyzetek kihasználásával, több ziccert is kihagytunk
amelyek igaz, ezen a meccsen nem voltak jelentősök, de egy szorosabb meccsen döntő
szituációk lehetnek. Jól alakul az új játékosok beépítése is, hiszen Sinka Péter bemutatkozott
a csapatban és első meccséhez képest helyt állt a csapatban. A Palota Se játékosának
jobbulást kívánunk.

Tuza Zsombor edzői értékelése: Dolgoznunk kell az eredményességen a kapu előtt. Viszont ami
pozitívum, hogy végre látom a kért dolgokat. Sokat kellett győzködjem a srácokat, hogy
merjenek lőni távolabbról is. Végre Csörget Bence is, Kalmár Dani, Tran Lam is mertek lőni,
igaz több kevesebb sikerrel de legalább próbálkoztak. Ami szintén pozitívum, hogy
visszaköszöntek olyan momentumok, amelyeket gyakoroltunk edzésen. Dolgoznunk kell
még a pontrúgásokon illetve a zónák tartásában. Alapvetően elégedett voltam a csapattal.

Ikarus Bse- Nagytétény (3-0)
2024.03.17

A meccset kicsit lightosan kezdtük, kicsit fáradtan, rengeteg kapkodás, rengeteg
pontatlanság, és rengeteg hibával. Sajnos nem tudtuk a labdát megtartani és így rengeteg
bedobás kísérte végig a meccset. Hiába próbáltam nyugtatni a csapatot az első félidő sajnos
így pörgött le. Rengeteg helyzetet alakítottunk ki, visszaköszöntek olyan momentumok
amiket az edzésen gyakoroltunk. Szinte minden tökéletesen működött a kapu előtti
eredményességen kívül.
Az ilyen pillanatokban tud meccsdöntő lenni egy egyéni villanás, amit Spányik Vilmos
kapáslövése meg is tette és megnyugtatta a csapatot és beállította az 1-0 félidei eredményt.
Félidőben igyekeztem a csapatot nyugtatni, és átbeszélni a taktikánkat. Nagyon kellett
nekünk a félidő. Második félidő elején Kékesi Boti ziccert kiharcolva szépen gurított a kapus
lába között a kapuba ezzel növelve előnyünket. Rengeteg helyzetet harcoltunk ki ezek után,
Balázs Bence, Dankó-Szemes Nimród és Tran Lam Pong is többször próbálkozott de az
ellenfél kapusa többször is bravúrral védett. Kékesi Boti is próbálkozott többször, de második
gólját nem sikerült megrúgnia. Káplár Ádin kapufát is fejelt de az előnyünket nem tudtuk
növelni.
A meccs hátralévő részében Spányik Vilmos viszont megszerezte a második gólját egy
ellenfél térfelen szerzetünk labdát amelyet Vili értékesített. Ezzel beállítva a végeredményt 3-
0.

Rendkívül hasznos mérkőzés volt ez számunkra, hiszen nagyjából végig mi irányítottunk, de
sajnos a kulcsmomentumok nem jöttek ki. Rengeteg pontatlanságunk volt, és a szél sem
segítette a dolgunkat. Viszont a csapat nagyszerűen küzdött, és kiharcolta a győzelmet. Még
mindig hiányolom, a helyzetek nagyobb százalékban történő kihasználását. Dankó-Szemes
végre bemutatkozott a csapatban, illetve Scheuring Áron is nagyszerűen mutatkozott be a
védelemben. Mindketten ügyes játékosok, és biztosan hasznosak lesznek a csapatnak.
Fontos győzelem, és veretlenül várjuk a következő Őrmező ellenfelünk.

Ikarus Bse – Őrmező SE
2024.04.02
Ikarus BSE Sporttelep

Kedd délután játszottuk le a mérkőzést így a húsvéti ünnepek után. A meccset a szokásos
felállásban 4-3-1-ben kezdtük. A mérkőzés eleje kapkodósan, kicsit félénken kezdődött, de
szerencsére hamar lenyugodtak a gyerekek és elkezdtük játszani a saját játékunkat. Több
támadást is felépítettünk amit sajnos nem sikerült gólra váltanunk. Először Spányik Vilmos,
majd Füles Áron próbált gólt szerezni sajnos sikertelenül. Ellenfelünket sikerült beszorítani,
szinte csak a mi hibánkból tudtak átjutni a saját térfelünkre. Többször is előre vágták a labdát
de Ciobanu Róbert a helyén volt így hárítani tudott. A félidő vége közeledtével az ellenfél
kapusáról kipattanó labdát értékesítette Tran Lam Phong, így megszereztük a vezetést.
Félidő 1-0. A félidőben próbáltam a csapatot arra bíztatni hogy meg kell rúgni a második gólt
is, hogy még jobban dominálni tudjunk. Ennek érdekében átálltunk 3 védős rendszerre, és
Kékesi Botond fellépett 2. csatárnak. Kifejezetten jó döntés volt, hiszen boti 3 védőt
megverve, és gyorsaságát kihasználva magabiztosan gurította a labdát a kapus lába mellett
a 2. félidő elején. Ez volt az a pillanat ahol éreztem a srácokon is hogy megnyugodtak, és
innentől kezdve óriási magabiztossággal játszottak. Számomra a mérkőzés egyik legszebb
momentuma amit hetek óta gyakorlunk edzésen végre működött és Dankó-Szemes Nimród
gólra is váltotta a gyakorolt formátumot. (3-0). A hatvanötödik percben Spányik Vilmos
gyönyörű cselek után szépen csavarta a labdát a jobb felső sarokba ezzel már 4-0-ra
növelve az előnyünket. 2 perccel később a 67. percben Tran Lam Phong újabb gólt szerzett,
a támadásunkat magabiztosan fejezte be. Majd a 69. percben egy szöglet után Farkas
Csaba fejezte be az akciót, ezzel beállítva a 6-0-ás végeredményt.

Rendkívül jó mérkőzés volt a csapatom számára. Kifejezetten jól játszottunk. Ez volt az 1.
olyan meccs ahol szinte minden olyan momentum amit tanítottam nekik visszaköszönt.
Nagyon jók voltak az indítások, a beadások, az érkezések. A labdajáratás kifejezetten
tetszett, végre nem kapkodva hanem nyugodtan biztos labda járatással tudtunk passzolni.
Balázs Bence kifejezetten hasznosan szállt be a mérkőzésbe, tetszett a játéka. Dankó-
Szemes Nimród végre megszerezte az 1. gólját, illetve nagyon hasznos és sok munkát
végzett a középpályán. Viszont dolgoznunk kell továbbra is a helyzetkihasználásunkon.
Illetve túlságosan feltorlódik a védelmünk, így egy előrevágott labdából sebezhetőek
vagyunk. A csapat rendkívül jól produkál, büszke vagyok rájuk. Tavasszal még veretlenek
vagyunk, várjuk a következő ellenfelünket!